شماره مستقیم ثبت سفارش: 09127618098

افت تقاضا در بورس کالا

افت تقاضا در بورس کالا- بازار آهن روز سه‌شنبه در برخی حوزه‌ها افزایش داشت که از افزاش نرخ محصولات بورسی نشأت می‌گرفت. معاملات بورس کالا نیز طبق آمار در چند ماه اخیر در کمترین حالت خود گزارش شد…

گزارش‌ها از بازار آهن داخلی روز سه‌شنبه حاکی از نوسانات متعدد در قیمت روز آهن آلات است؛ به این صورت که برخی ازمبادی فروش قیمت‌ها را ثابت اعلام کردند برخی با کاهش قیمت همراه بودند و شماری نیز قیمت آهن روز را افزایش دادند.

بازار ارز نیز نوسانات چندانی نداشت و قیمت دلار بین 100 تا 200 تومان در نوسان بود اما در پایان روز هر دلار بازار آزاد با کمی اصلاح حدود 49 هزار و 650 تومان مبادله شد.

بررسی نوسانات بازار آهن
قیمت میلگرد آجدار روز سه‌شنبه در بسیاری از مبادی فروش ثابت اعلام شد اما افزایش 100 تا 200 تومانی هم در چند کارخانه مشهود بود.

کف قیمت میلگرد در بازار حدود 23600 تا 24100 تومان برآورد شد؛ در یک ماه اخیر به دلیل عرضه‌های اعتباری شمش، قیمت میلگرد آجدار در هر کیلو بین 400 تا 600 تومان افزایش یافته است.

قیمت میلگرد 16 ذوب آهن اصفهان در هر کیلو 25 هزار و 350 تومان برآورد شد؛ قیمت میلگرد فولاد زگرس نیز کیلویی 24 هزار تومان اعلام شد و قیمت میلگرد ابرکوه نیز 23 هزار و 500 تومان به فروش رسید.

قیمت روز تیرآهن شاخه‌ای نیز عمدتا ثبات داشتند اما قیمت تیرآهن اصفهان و کرمانشاه در برخی سایزها بین 30 تا 100 هزار تومان افزایش قیمت داشتند.

قیمت روز ورق سیاه در بسیاری از کارخانه‌ها بین 100 تا 300 تومان کاهش داشت و ورق آهن کاویان هم با ثبات قیمت همراه بود. قیمت ورق گالوانیزه، قیمت ورق رنگی شیروانی و قیمت ورق استیل و سایر ورق‌های سرد در غالب مبادی فروش با کاهش 500 تومانی همراه بودند.

قیمت قوطی آهن، قیمت قوطی مبلی، قیمت پروفیل در و پنجره و سایر پروفیل‌ها در اکثر مبادی فروش با افزایش 100 تا 500 تومانی همراه بودند؛ همچنین قیمت لوله داربست، قیمت لوله مبلی، قیمت لوله صنعتی و سایر لوله‌ها هم بین 100 تا 500 تومان افزایش داشتند.

قیمت روز نبشی، قیمت ناودانی ایررانی، قیمت ناودانی اروپایی و قیمت سپری هم در عمده مبادی فروش بدون تغییر عرضه شد اما قیمت نبشی ظهوریان با افزایش 400 تومانی همراه بود. قیمت نبشی ناب تبریز 4در4 2در هر کیلو 5 هزار و 300 تومان اعلام شد.

گزارش‌ها از بورس کالا حاکی است که از 420 هزار و 815 تن محصول فولادی عرضه شده تنها حدود 104 هزار و 302 تن به تابلو معاملات راه پیدا کرد.

در روز چهاردهم شهریور ماه ۱۴۰۲، از کل حجم ۴۲۰,۸۱۵ تن محصولات فولادی که در تالار صنعتی بورس کالا معامله می‌شد، ۲۸,۱۷۵ تن یا به اصطلاح ۶٫۶ درصد از این محصولات به معامله رسید.

در همین راستا، از مجموع ۲۶۵,۷۱۹ تن میلگرد موجود در تابلوی معاملات، ۱۲,۱۳۵ تن یا ۴٫۵ درصد از آن به فروش رفت. متوسط قیمت معامله برای این محصول ۲۲۸,۶۹۹ ریال برای هر تن بود که نسبت به قیمت پایه ۰.۸ درصد افزایش داشت.

همچنین، ۱۵۰ تن از ورق قلع اندود در تابلوی معاملات قرار گرفت و با قیمت ۵۱۰ هزار ریال به فروش رفت. قیمت پایه این محصول نیز ثابت باقی ماند.

در معاملات امروز، ۶,۱۰۰ تن از ورق گالوانیزه G توسط فروشندگان عرضه شد و ۳۴ درصد از آن به فروش رفت؛ همچنین، معاملات ناودانی و نبشی به ترتیب ۸۲ و ۹۲ درصد از حجم موجود این محصولات را در بر گرفت.

در انتها، ۲۷ درصد از تیرآهن عرضه شده یعنی ۶,۳۲۵ تن از این محصول با قیمت ۲۳۰,۷۸۰ ریال به مشتریان فروخته شد.

آنطور که از آمار معاملات بورس روز سه‌شنبه برمی‌آید استقبال چندانی از محصولات عرضه شده صورت نگرفت و به عبارتی معاملات بورس کالا در پایین‌ترین حد از معاملات در چندماه گذشته قرار گرفت؛ به طوری که حتی محصولات اعتباری هم تقاضای چندانی نداشتند و می‌توان گفت بازار رسما تعطیل است و فعالیت بازار از روز شنبه آغاز خواهد شد.

منبع: وب سایت اهن پرایس

Comments are closed.