بازار آهن و فولاد در سکوت

فهرست مطالب

بازار فولاد در حال حاضر در وضعیتی نسبتاً باثبات قرار دارد، اما برخی از نوسانات جزئی در قیمت‌ها وجود دارد. رشد قیمت تیرآهن، کاهش قیمت ورق سیاه فولادمبارکه و افزایش قیمت ورق‌های گالوانیزه، نوسانات بازار آهن روز گذشته بود…

نوسانات جزئی در بازار ارز و طلا نسبتا بر قیمت آهن آلات تاثیر گذاشت و شاهد افزایش قیمت جزئی در برخی مبادی فروش بودیم به این صورت که اکثر کارخانه‌ها قیمت میلگرد را ثابت نگه داشته‌اند، اما برخی افزایش 100 تا 500 تومانی را اعمال کرده‌اند. این نشان می‌دهد که بازار میلگرد در حال حاضر در وضعیتی نسبتاً باثبات قرار دارد، اما نوسانات جزئی در برخی کارخانه‌ها وجود دارد. به این صورت که برخی سایزهای ریز و سبک بار متاثر از نوسانات نرخ دلار افزایشی شدند و غالب سایزهای استاندارد 14 تا 25 ثبات داشتند، به طوری که کف قیمت میلگرد 26.500 تومان اعلام شد.

کارخانه ذوب آهن اصفهان، بزرگترین تولیدکننده تیرآهن کشور، در برخی سایزها 30 تا 100 هزار تومان افزایش قیمت داشت.

قیمت ورق سیاه در اکثر کارخانه‌ها ثابت مانده است، اما قیمت ورق سیاه فولادمبارکه در برخی ضخامت‌ها 100 تا 500 تومان کاهشی بود و قیمت ورق‌های گالوانیزه، روغنی و ورق آلومینیوم در اکثر کارخانه‌ها 300 تومان افزایش یافت.

قیمت قوطی آهنی در اکثر کارخانه‌ها ثابت مانده است، اما قیمت پروفی نیکان و صدرا 200 تا 500 تومان کاهش داشت همچنین قیمت انواع لوله درزدار و بدون درز مانند لوله مانیسمان، لوله داربستی و لوله گازی نیز در عمده مبادی فروش ثابت اعلام شدند.

قیمت نبشی و ناودانی در اکثر کارخانه‌ها ثابت مانده است، اما برخی 100 تا 200 تومان افزایش قیمت داده‌اند. این نشان می‌دهد که بازار این محصولات در حال حاضر در وضعیتی نسبتاً باثبات قرار دارد، اما برخی از نوسانات جزئی در قیمت‌ها وجود دارد.

مطابق گزارش‌ها از بازار آهن دیروز حاکی از آرامش در این بازار بود و هیچگونه نوسان یا هیجانی در آن مشاهده نشد. حجم عرضه در این بازار به طور قابل توجهی از تقاضا پیشی گرفته است که نشان از اشباع بازار و عدم تمایل به خرید دارد و همانطور که در گزارش بالا اشاره شد؛ تعداد محدودی از کارخانه‌های نوردی روند افزایشی یا کاهشی داشتند و عمدتا قیمت‌ها در سطح ثابتی باقی مانده است.

حجم عرضه آهن اسفنجی دیروز بورس کالا هم با اینکه افزایشی بود اما با استقبال چندانی مواجه نشد و تنها 10 درصد از عرضه‌ها معامله شد، همچنین حدود 2.1 درصد هم افزایش قیمت داشت که از تنش‌های نظامی و نرخ ارز نشأت گرفت.

در ادامه می‌توانید این خبر را نیز مطالعه کنید:وضعیت بازار آهن در برابر شایعات جنگی

قیمت دلار در بازار آزاد که قبل از تعطیلات به 63.5 هزار تومان کاهش یافته بود، در ابتدای روز گذشته به 65.5 هزار تومان افزایش یافت اما شب گذشته با وقوع حمله تلافی جویانه ایران به اسرائیل دلار دچار عددسازی شد و تا به 67 هزار تومان رسید.

نوسانات جزئی در بازار ارز و طلا به دلیل تنش‌های اخیر در منطقه است، اما با شروع فعالیت مجدد بانک مرکزی بعد از تعطیلات، انتظار می‌رود که قیمت‌ها تا حدی تعدیل شده و به ثبات برسد.

منبع: وب سایت آهن پرایس

دیدگاه ها بسته شده است